Spor Bilimleri Tezli YL Programı

Spor Bilimleri Anabilim Dalı Programını  alanında bilimsel yetkinliğe sahip, kaliteli ve çağdaş bilim uzmanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.  Ülkemizde her geçen gün hızla gelişen ve ihtiyaçı artan, Spor Bilimlerini yüksek lisans düzeyine çıkarmak amaçlanmaktadır.

Spor Bilimleri yüksek lisans programı, alanında başarılı olacak öğrenciler yetiştirmeye odaklıdır. Mezunlarımız özel kuruluşlar, spor kulüpleri, federasyonlar, spor merkezleri, spor okulları, özel okullar, vb. her türlü spor işletmelerinde ve spor organizasyonlarında antrenör, koç ve yönetici olarak çalışabilmektedirler. Mezunlarımızdan akademisyen olarak çalışmayı tercih eden öğrenciler de bulunmaktadır. Ayrıca mezunlar istemeleri durumunda yakın zamnda açılması planlanan doktora programına da başvuruda bulunarak eğitimlerine devam edebileceklerdir.

Günümüzde Spor Bilimleri  alanında meydana gelen hızlı değişimler ve gelişimler, gelecekte bu işi yapacak kişilerin daha fazla donanımlı olmasını gerektirmektedir. Üniversitemizde Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programının açılması, başka anabilim dallarına veya başka üniversitelere yönelen mezunlarımızın mezun oldukları İzmir Demokrasi Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri  programının devamında uzmanlaşmalarını da sağlayacaktır..

Bu nedenle, Spor Bilimleri Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programında, öğrencilere alanlarında çalışmaya başladıklarında ihtiyaç duyacakları ileri düzey alan bilgisi aktarılacaktır.