Rektörün Mesajı

Kıymetli Öğrencimiz,

Uzun ve yorucu bir öğrenim süreci sonunda, geleceğini şekillendirmek adına hayatının en önemli kararlarından birini verdiğiniz kanaatindeyim. Öncelikle bu eğitim yolculuğunda sizi ve en büyük destekçiniz olan ailenizi ve öğretmenlerinizi tebrik eder; verdiğiniz kararınızın, hayırlı olmasını dilerim. Üniversitemizin ilk öğrencilerinden biri olacak olmanız da şahsım ve üniversite personelimiz adına ayrı bir öneme sahiptir.

 

Ege’nin incisi güzel İzmir’de 2016 yılında kurulan Üniversitemiz, Ülkemizin ve İzmir’in en genç ve dinamik Üniversitelerinden biridir. Siz değerli öğrencimize en iyi eğitimi verebilmek amacıyla tüm akademik ve idari personelimizle birlikte 2021-2022 akademik yılına özveriyle hazırlık yapmış bulunmaktayız.

 

İzmir Demokrasi Üniversitesi’ne geldiğiniz andan itibaren, ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı anlayacak ve zamanla memnuniyetiniz daha da artacaktır. Sizi burada aile ortamında yetkin öğretim kadromuzla bekliyoruz. Sizin memnuniyetiniz bizim de memnuniyetimizdir. Bu bağlamda güncel teknoloji ile birlikte size en iyi eğitimi vererek aktif ve güzel bir öğrencilik dönemi geçireceğiniz umuduyla tüm personelimizle en büyük destekçiniz olacağız.

 

Hedefimiz öncelikle insanlık değerlerine sahip, Ülkemize faydalı, yenilikçi, teknolojiyi yakından takip eden ve geliştiren vizyon sahibi öğrenciler yetiştirmektedir. Mezun olduğunuzda Üniversitemiz bünyesinde disiplin için ya da disiplinler arası lisansüstü eğitim alabilecek olmanız bize şimdiden mutluluk vermektedir.

 

İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin ilk mezunlarından biri olarak meslek sahibi olmaya hak kazandığınızda sizinle birlikte biz de gurur duyacağız. İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin yeni bireylerinden biri olan siz değerli öğrencimizin başarılı bir eğitim- öğretim dönemi geçirmesini temenni ediyorum. Birlikte yürüyeceğimiz bu eğitim yolculuğunda aynı çatı altında bulunacak olmanın şahsıma büyük mutluluk vereceğini belirtmek isterim. Şimdiden size ve tüm öğrencilerimize sevgilerimi sunuyor, özlemle bekliyorum.

 

 

Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü