İzmir Demokrasi Üniversitesi Pazartesi itibarı ile %100 canlı eğitime geçiyor…

İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak Pazartesi itibarı ile %100 canlı eğitime geçiyoruz. Tüm dünyada görülen nCovid-19 pandemisine önlem olarak ara verilen eğitimin sürdürebilmesi amacı ile Yüksek Öğretim Kurumunun tavsiyesi üzerine 23 Mart Pazartesi itibari ile üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesi planlanmaktadır.
129 Devlet üniversitesi İçinde İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin de olduğu 10 Üniversite %100 canlı (online) uzaktan eğitime geçtiklerini ilan etmişlerdir.
Konu ile ilgili olarak, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper yapmış olduğu açıklamada; ” Tüm dünyada yaşanan ve ülkemizin de karşı karşıya olduğu bu olumsuz koşullar karşısında üniversiteler olarak görevlerimizi itinayla sürdürerek öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamasını amaçlamaktayız.
Bu nedenle, İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak, 23 Mart Pazartesi gününden itibaren etkileşimin en yoğun olduğu ve öğrencilerimizin evde sağlıklı bir şekilde kalmasını teşvik eden %100 canlı uzaktan eğitime başlıyoruz.

İki yıl önce kurmuş olduğumuz uzaktan eğitim alt yapımız ile Yüksek Öğretim Kurumundan gelen uzaktan eğitim sistemine geçilmesi tavsiyesi üzerine derhal faaliyete geçilmiş, öncelikle tüm öğretim üyelerimizin konu ile ilgili eğitimleri tamamlanmıştır.
Üniversitemizde var olan önlisans, lisans ve lisansüstü tüm bölüm ve programlarımızın mevcut dersleri için hafta içinden itibaren sanal sınıflar oluşturularak deneme dersleri gerçekleştirilmiştir.
23 Mart Pazartesi itibariyle tüm öğrencilerimizin evde kalıp %100 canlı yayında derslerimize katılmalarını temenni ederek, eğitime kaldığımız yerden devam etmeye başlamanın heyecanını yaşıyoruz.
Tüm öğrencilerimizi sağlıkla evlerinde kalıp eğitimimizi takibe davet ediyoruz.